KONST / Litografier / Litografi 13034342
nr 1303 4342
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Litografi, "Ghost Edition", Travel Print. Signerad, daterad -72. Motivet: 89x119 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:45:04
27/1 18:17:41
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt